طرح‌های سپرده-تسهیلات صبا (3 و 4)

بانک اقتصادنوین با ارائه "طرح صبا ویژه پذیرندگان" بر آن است تا به پاس همراهی شما پذیرندگان گرامی، امکان بهره‌مندی از تسهیلات با شرایط ویژه را فراهم نماید. شما می‌توانید علاوه بر برخورداری از تسهیلات "طرح صبا 1 و 2" که ویژه عموم مشتریان است، بر اساس معدل موجودی سپرده متصل به دستگاه POS خود در دوره زمانی دلخواه (2، 3، 4 ماهه)، از یکی از تسهیلات ویژه ذیل استفاده نمایید:

  • دریافت تسهیلات اقساطی با نرخ ترجیحی 15 درصد تا سقف 140 درصد معدل موجودی تا 5 میلیارد ریال
  • دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه تا 70 درصد معدل موجودی تا سقف 200 میلیون ریال

طرح صبا 3، ویژه پذیرندگانی است که سپرده متصل به POS آن‌ها از نوع کوتاه مدت عادی بوده و طرح صبا 4، ویژه پذیرندگانی است که سپرده متصل به POS آن‌ها از نوع قرض‌الحسنه جاری می‌باشد.

تلاش ما این است با اجرای این طرح‌ها در شرایط اقتصادی کنونی بیش از گذشته در کنار شما باشیم و گامی موثر در بهبود قدرت خرید و وضعیت اقتصادی کسب و کارهای ایرانی برداریم.

محاسبه‌گر طرح صبا 3 و 4

برای محاسبه معدل سپرده مورد نیاز برای دریافت تسهیلات مورد نظرتان و همچنین اطلاع از مبلغ هر قسط از محاسبه‌گر زیر استفاده کنید:


چگونه می‌توانید از طرح‌های صبا 3 و 4 استفاده کنید؟

  • چنانچه در حال حاضر از دستگاه‌های POS بانک اقتصادنوین استفاده می‌کنید، با توجه به نوع سپرده خود (کوتاه‌مدت عادی یا قرض‌الحسنه جاری)، درخواست‌تان مبنی بر استفاده از تسهیلات طرح‌های صبا را به شعبه مرتبط اعلام کنید. در این مرحله، همکاران شعبه با توجه به مبلغ تسهیلات درخواستی شما، اطلاعات اولیه درباره مدارک و شرایط لازم را در اختیارتان قرار می‌دهند.
  • چنانچه برای بهره‌مندی از این طرح، قصد پیوستن به خانواده بزرگ بانک اقتصادنوین را دارید، با همراه داشتن مدارک شناسایی معتبر به نزدیک‌ترین شعبه این بانک مراجعه کرده و ضمن افتتاح سپرده مورد نظر (کوتاه‌مدت عادی یا قرض‌الحسنه جاری) و تکمیل فرم درخواست دریافت POS ، تقاضای خود مبنی بر استفاده از تسهیلات طرح‌های صبا را اعلام کنید. در این مرحله همکاران شعبه با توجه به مبلغ تسهیلات درخواستی شما، اطلاعات اولیه درباره مدارک و شرایط لازم را در اختیارتان قرار می‌دهند.
    توجه: در طرح‌های صبا مبلغ تسهیلات دریافتی، تابعی از معدل موجودی سپرده نزد بانک در دوره زمانی مشخص است. آغاز دوره محاسبه معدل موجودی سپرده، از زمان مراجعه حضوری به شعبه مورد نظر، تقاضای دستگاه POS و اعلام و ثبت درخواست استفاده از طرح‌های صبا در نظر گرفته شده است.
  • به‌منظور بهره‌مندی حداکثری از مزایای این طرح لازم است تراکنش‌های خرید مشتریان خود را با دستگاه POS بانک اقتصادنوین انجام داده و موجودی سپرده متصل به POS در دوره مورد نظر را در سطح اعلامی از سوی شعبه نگه دارید.
  • پس از سپری شدن دوره سپرده‌گذاری مورد نظر و ایجاد معدل موجودی لازم برای دریافت تسهیلات، به شعبه مربوطه مراجعه کرده و درخواست دریافت تسهیلات خود را ارائه دهید. در این مرحله، فرایند اعتبارسنجی آغاز شده و مدارک درخواستی شعبه مطابق بند 1 و 2 از مشتری دریافت می‌شود.

شرایط لازم جهت دریافت تسهیلات طرح صبا

پذیرندگان گرامی برای دریافت تسهیلات صبا باید علاوه بر ایجاد معدل موجودی سپرده در دوره زمانی مشخص، از اهلیت اعتباری برخوردار بوده و وثایق مورد نظر بانک را ارائه کنند. ایجاد معدل موجودی سپرده، به‌تنهایی برای دریافت تسهیلات کافی نیست.


طرح‌های صبا برای چه افرادی مناسب است؟

پذیرندگان پایانه‌های فروش فروشگاهی متصل به سپرده‌های بانک اقتصادنوین برای رفع نیازهای ضروری


طرح صبا 3

۳- ۱ دریافت تسهیلات اقساطی مرابحه (با نرخ 15 درصد) بر اساس معدل موجودی سپرده کوتاه مدت عادی

مدت رسوب سپرده مدت تسهیلات (ماه) ضریب پرداخت تسهیلات
3 ماه 12 %45
4 ماه %60

۳- ۲ دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه بر اساس معدل موجودی سپرده کوتاه مدت عادی

مدت رسوب سپرده مدت تسهیلات (ماه) ضریب پرداخت تسهیلات
3 ماه 12 %20
4 ماه %30

طرح صبا 4

۴- ۱ دریافت تسهیلات اقساطی مرابحه (با نرخ 15 %) براساس معدل موجودی سپرده قرض‌الحسنه جاری

مدت رسوب سپرده مدت تسهیلات (ماه) ضریب پرداخت تسهیلات
2 ماه 12 %70
24 %35
3 ماه 12 %105
24 %55
36 %40
4 ماه 12 %140
24 %75
36 %55

۴- ۲ دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه بر اساس معدل موجودی سپرده جاری/جاری بدون دسته چک

مدت رسوب سپرده مدت تسهیلات (ماه) ضریب پرداخت تسهیلات
2 ماه 12 %35
24 %15
3 ماه 12 %50
24 %25
36 %20
4 ماه 12 %70
24 %35
36 %25

توضیحات: منظور از ضریب پرداخت تسهیلات، نسبت مبلغ تسهیلات قابل دریافت به معدل موجودی سپرده است (ضریب پرداخت تسهیلات = (معدل سپرده)/(مبلغ تسهیلات)) این نسبت در جداول بالا، به صورت ضرایب درصدی نشان داده شده است و تعیین می‌کند شما می‌توانید تا چند درصد از معدل موجودی سپرده خود را تسهیلات دریافت کنید.

به‌عنوان نمونه، در طرح صبا 4 با ایجاد معدل موجودی چهارماهه و درخواست تسهیلات قرض‌الحسنه 12 ماهه، ضریب پرداخت تسهیلات 70 درصد است. به این معنا که شما برای دریافت تسهیلاتی به میزان 200 میلیون ریال، باید معدل موجودی دوماهه‌ای در حدود 286 میلیون ریال ایجاد کنید (حاصل تقسیم 200 میلیون ریال بر 70 درصد).